De Universiteit Twente biedt sinds 2015 een gespecialiseerde inkoopmaster aan. Met het nieuwe master-traineeship worden academische kennis en praktijkervaring optimaal gecombineerd, afgestemd op de behoeften van industrie, (semi)overheid en zorg.
Economische sancties hebben onbedoelde gevolgen voor de gezondheidszorg in gesanctioneerde landen. Dit artikel onderzoekt de impact op Rusland en Iran en geeft aanbevelingen voor een evenwichtiger sanctiebeleid.
VDL Groep professionaliseert haar inkoopproces met een eigen academie en een Inkoop Expertisecentrum. Lees hoe ruim 300 inkopers hun vaardigheden ontwikkelen om beter in te spelen op marktuitdagingen.
IT-inkoop groeit explosief. Rasa Raoufi (Mithra AI Solutions) deelt hoe technologie, vaardigheden en strategie samenkomen voor succesvolle inkooptransformatie.
De column bespreekt de onvoorspelbare economische gevolgen van de politieke beslissingen van de Amerikaanse president Trump, met name zijn handelsbeleid, en de noodzaak van psychologen/politicologen in de economische analyse.
Universitair Medische Centra (UMC’s) implementeren gezamenlijk categoriemanagement om inkoopprocessen te professionaliseren, kosten te beheersen en te werken aan toekomstbestendige, duurzame zorg. Dit artikel beschrijft de aanpak, de eerste resultaten, valkuilen en de lessen die zijn geleerd in de pilotfase.
AI transformeert de inkoopfunctie van een operationele naar een strategische discipline. Ontdek praktijkervaringen, uitdagingen en toekomstvisies uit het Coppa Inkoopcongres.
Richard Doze, teamleider Inkoop bij Rademaker, deelt zijn visie op het bouwen van een sterk inkoopteam, de uitdagingen van uitbesteding en het belang van samenwerking met leveranciers.